Mada/Stilius

Pūkinės striukės priežiūra

pukine striukePūkinės striukės – vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Itin šiltos striukes nešiojamos ne tik žiemos, tačiau ir rudens metu, kartais net pavasarį. Jos mėgstamos, kadangi puikiai tinka tiek tuomet, kai lauke labai didelis vėjas, kai lauke stipriai lyja ir net tada, kai lauke sninga.

Visgi, funkcionalumas reikalauja dėmesio, tad ir pūkinių striukių priežiūra dažnai kiek didesnė nei kad paprasčiausių sintetinių gaminių.

Tinkamai prižiūrėdami drabužį galite būti tikras, kad jis pranoks Jūsų poreikius ir tarnaus kur kas ilgiau nei tikitės. Svarbiausia yra naudoti ilgus metu žinomais patarimais, kurie nepaveda net ir pačių išrankiausių.

1. Kai kurios pūkinės striukės gali būti skalbiamos skalbimo mašinoje, kai tuo tarpu kitos – ne. Dažniausiai ant pačios striukės etiketės jau būna nurodyta, ar galima naudotis skalbykla. Jeigu nurodyta, kad skalbimo mašina pūkinei striukei pakenks, tačiau turite kelias dėmes ant drabužio, kurias norite greitai ir paprastai pašalinti – rekomenduojame vietas su dėmėmis plauti rankomis.

2. Jeigu galima skalbti skalbyklėje – tokiu atveju būtinai užsekite visus užtrauktukus ir visas angas, kurios gali būti striukėje. Taip pat žinoma būtina patikrinti, ar striukėje nėra jokių daiktų, kurie galėtų pakelti skalbyklėje.

3. Rekomenduojama striukę išversti į kitą pusę. Ir tai siūloma daryti ne tik tuomet, kai skalbiate pūkinę striukę, tačiau skalbiant bet kokią iš kitos medžiagos pagamintą striukę. Taip užsitikrinsite, kad ji ne tik puikiai išsiskalbs, tačiau ir pūkai “nesusiriks” vienoje vietoje, tolygiai pasiskirstys striukės viduje.

4. Ne visi žino, tačiau pūkinės striukės negali būti skalbiamos aukštesnėje temperatūroje nei 30 laipsnių. Kartais ant striukių etikečių būna nurodyta kiek aukštesnė temperatūra, tačiau labai dažnai tokie bandymai skalbti gali būti eksperimentiniai. Tuo pačiu gali būti, kad tuomet Jūsų įsigyta striukė nėra pūkinė, o jos užkamšalai yra sieniniai. Taigi, ieškodami atidžiai žiūrėkite etiketes ir nepamirškite, kad pūkinės striukės nepakalbiamos aukštoje temperatūroje.

5. Jokiu būdu negalima naudoti mechaninio džiovintuvo. Pūkinės striukės dažniausiai džiūsta net kelias dienas. Rekomenduojame dar išverstą striukę pakabinti ant pakabos gerai vėdinamoje ir šiltoje vietoje. Tokiu atveju ramiai per kelias dienas išdžius ir nepakis jos sudėtis, pūkai “nesusirinks” vienoje vietoje.

6. Skalbiant skalbimo mašinoje rekomenduojama kartu su striuke įdėti ir kelis teniso kamuoliukus. Tikima, kad būtent jie ir gali garantuoti kad pūkai nesusirinks vienoje vietoje ir taip nesugadins pačios striukės.

7. Kai kurie teigia, kad lengva gręžimo funkcija nėra nieko blogo ir jeigu norite, kad striukė būtų kuo sausesnė ir nereikėtų labai ilgai laukti, kol ji išdžius – galima bandyti naudoti kuo lengvesnę gręžimo funkciją. Visgi, ne visi su tuo sutinka, kadangi galvoja, kad bet kokio tipo gręžimas jau gali kiek pakenkti striukei. Taigi, žiūrėkite pagal galimybes, kad striukė nebūtų nei per drėgna, nei per sausa.

Pūkinės striukės turi būt skalbiamos kuo rečiau, tad pasistenkite negaišti daug laiko, juolab, prižiūrėti jas, saugoti, kad skalbimas būtų retas procesas.